Overzicht in een bestaande installatie
In een bestaande woning groeit de elektriciteit vaak mee met de bewoners. Een keuken werd vernieuwd, de zolder ingericht of een extra verdeelbord bijgeplaatst. De plannen zijn ondertussen verouderd, onvolledig of nooit mee overgedragen. Afgekeurd.be helpt om de huidige installatie opnieuw overzichtelijk te documenteren.
We vertrekken van jouw woning en de beschikbare informatie. Je ontvangt elektrische schema’s met een legende van het verdeelbord. In de gepubliceerde schemapakketten zijn ook isolatiemetingen en een overzicht van mogelijke pijnpunten opgenomen. Dat geeft je een duidelijker vertrekpunt voor onderhoud, verdere aanpassingen of de voorbereiding van een keuring.

De installatie opnemen zoals ze vandaag bestaat
Een oude keukenbenaming op het bord vertelt niet altijd welke stopcontacten vandaag op die kring zitten. Daarom is de samenhang tussen bord, ruimten en aansluitpunten belangrijk. Bij de aanvraag bekijken we welke delen moeten worden opgenomen: alleen het woonhuis of ook de garage, tuinberging, kelder en eventuele bijkomende borden.
Heb je oudere plannen, bewaar die dan. Ze helpen om wijzigingen te herkennen. Een foto van het verdeelbord alleen geeft geen volledig beeld van de aangesloten punten. We stemmen de nodige opname af op de beschikbare informatie.
- Meld alle verdiepingen, bijgebouwen en verdeelborden.
- Geef wijzigingen door die je zelf kent, ook als ze niet op oude plannen staan.
- Bezorg het laatste keuringsverslag en aanwezige schema’s.
Welke plannen en informatie krijg je?
Het eendraadschema maakt de opbouw van de installatie leesbaar. Op het situatieplan vind je de elektrische punten per ruimte terug. De legende brengt duidelijkheid aan het verdeelbord. Samen vormen ze een bruikbaar vertrekpunt voor latere vragen of werken.
De inbegrepen isolatiemetingen en mogelijke pijnpunten geven aanvullende informatie. Ze vervangen geen officiële keuring en houden geen belofte in dat de volledige installatie conform is. Merken we zaken op die verdere aandacht vragen, dan kun je op basis daarvan beslissen welke werken je wilt bespreken.
- Eendraadschema en situatieplan voor de opgenomen installatie.
- Legende van het verdeelbord.
- Isolatiemetingen en overzicht van mogelijke pijnpunten.
- Digitale plannen binnen 10 werkdagen na de opmaak; betalen als ze klaar zijn.
Prijzen voor schema’s van een woning
Voor een woning of duplex tot 110 m² met maximaal 12 zekeringen bedraagt het pakket €310. Tot 250 m² en maximaal 25 zekeringen is dat €450. Voor een woning tot 450 m² en maximaal 40 zekeringen bedraagt het pakket €680. Deze gepubliceerde prijzen zijn inclusief btw en verplaatsing.
Zowel de oppervlakte als het aantal zekeringen telt mee bij de keuze van het pakket. Valt je woning buiten een grens, zijn er meerdere bijzondere installaties of twijfel je aan het juiste pakket? Contacteer ons met een korte beschrijving. Zo kunnen we de opdracht afbakenen voordat je een afspraak maakt.
Een oudere woning vraagt om haar eigen voorgeschiedenis
De ouderdom van het huis vertelt niet automatisch hoe oud elk onderdeel van de elektrische installatie is. Voor bestaande installaties kunnen bijzondere AREI-bepalingen gelden. De uitvoering, latere wijzigingen en beschikbare controleverslagen zijn daarbij relevant. We vermijden daarom conclusies op basis van alleen het bouwjaar.
Zorg voor toegang tot de betrokken ruimten en het verdeelbord. Bespreek vooraf mogelijke onderbrekingen, zeker als je thuiswerkt of toestellen hebt die aandacht vragen. Bewaar na oplevering de plannen samen met je verslagen.
Veelgestelde vragen
Kunnen jullie plannen maken als de installatie al jaren in gebruik is?
Ja. Geef vooraf aan welke informatie ontbreekt en welke delen moeilijk bereikbaar zijn. We bekijken de nodige opname en maken de omvang van de opdracht duidelijk.
Moet alle elektriciteit worden vernieuwd omdat mijn huis oud is?
Dat volgt niet alleen uit het bouwjaar. De toestand, uitvoeringsperiode en latere wijzigingen zijn van belang. Schema’s brengen overzicht; herstelwerken worden apart beoordeeld en besproken.
Kan de opname terwijl ik in de woning woon?
Meld dat de woning bewoond is en geef praktische beperkingen door. Voor identificatie en metingen kunnen onderbrekingen nodig zijn. We bespreken de voorbereiding met je.
Bespreek je plannen met Afgekeurd.be
Bezorg je beschikbare documenten of plan een afspraak. We helpen je de juiste omvang en aanpak te kiezen.